Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

De monsters van onze tijd

9 juni 1937. In een Normandisch kuuroord worden twee Italiaanse broers gruwelijk vermoord. Wie waren zij? Wat deden zij in Frankrijk? Wie spande de hinderlaag?

Aan de hand van het verhaal van Carlo en Nello Rosselli, antifascisten van het eerste uur, hangt Luc Rasson een beeld op van het interbellum, in de drie landen waar zij politiek actief waren: Italië, Frankrijk en Spanje. Nello, de jongere broer, was een historicus die in zijn wetenschappelijk werk subtiel het regime van Mussolini hekelde. Carlo werd opgesloten, maar ontvluchtte Italië, werd in Parijs leider van een verzetsorganisatie en trok in augustus 1936 naar Spanje om de opmars van Franco's troepen tegen te houden. Bovendien was hij een politiek denker, die een theoretische onderbouw gaf aan wat hij 'liberaal socialisme' noemde, want, net als George Orwell, kantte hij zich tegen elk totalitarisme - fascisme én communisme.

De fratelli Rosselli werden vermoord door een Franse extreemrechtse militie, die zich hiervoor liet betalen met honderd Beretta-geweren. De moord werd nooit opgehelderd, maar gebeurde wellicht op bevel van Mussolini.

In dit eerste Nederlandstalige boek over Carlo en Nello Rosselli wil de auteur een hulde brengen aan de intellectuele onafhankelijkheid en moed van twee broers wier waarden, bijna honderd jaar later, actueel blijven en die in hun geboorteland zijn uitgegroeid tot iconen van de strijd voor vrijheid en democratie.
Toon details

Recensies (1)

Schrijf een recensie

Is De monsters van onze tijd het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Reageren op De monsters van onze tijd

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.