Meer dan 6,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Geen cent teveel, hoor

Boterzacht en ijzersterk. Zeeuws Meisje is het oudste nog bestaande margarinemerk van Nederland. En iedereen kent het. Of ze het nu op hun brood smeren of niet. Dat komt door de televisiereclames in de vorige eeuw met vrolijke meisjes die over het platteland huppelden met in hun mandje een pakje margarine. En door de spaarzegels voor contante guldens. Of gewoon van het bakken en braden. Maar ook van 'geen cent te veel, hoor' en 'Ons bin zuunig'. Ondanks het kleine marktaandeel is Zeeuws Meisje bijna cultureel erfgoed geworden. Onderdeel van onze taal, een inspiratiebron voor schilders en grafici, liedjesschrijvers en zangers, dichters en columnisten.

Dát Zeeuws Meisje verdient een biografie, die de lezer meevoert op een nostalgische tocht. Van de uitvinding van de margarine en de geboorte van Zeeuws Meisje in 1894 tot en met een nieuw bestaan voor de camera van een maatschappelijk betrokken fotograaf.
Toon details

Recensies (1)

Schrijf een recensie

Is Geen cent teveel, hoor het boek voor jouw Reading Challenge?
Op naar de challenge

Populaire boeken in hetzelfde genre

Boeken van dezelfde auteur

Reageren op Geen cent teveel, hoor

Wil je kort reageren op dit boek of een vraag stellen aan andere lezers, plaats dan een reactie.