Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

wolvenkoorts

999Anna 09 mei 2024
Prachtig boek over een ouder wordende houtvester/boswachter die zijn leven en ervaringen overdenkt.
Bij voorkeur alleen in zijn oude caravan, aan de rand van een veenmoeras, een soort hok in de bossen waar hij graag vertoeft.
Door zijn ziekteproces ziet hij zijn werk langzaam teruglopen en overdenkt hij zijn leven, zijn keuzes en levensloop.
Zweden en de Zweedse bossen staan nog van prachtige reizen, wekenlang door de natuur trekken daar, op mijn netvlies, dus de sfeer en de vertellingen voelen heel bekend aan. Schrijfster woont inmiddels een deel van het jaar in een dorpje in Järmtland, in het midden van Zweden tegen Noorwegen aan, maar dit boek kan zich overal daar afspelen. De man heet Ulf, dat wolf betekent in het Zweeds en Noors en zijn speciale band met deze dieren is treffend. Net zo gecompliceerd als de discussie in Nederland, schapen beschermen, wolf verdrijven? of juist niet? De regels in Zweden zijn bekend en het jachtseizoen met regels , een traditie.
Deze boswachter heeft spijt ook van sommige van zijn acties in het verleden: bomen omhakken voor de houtkap en dieren afschieten, elanden bijv. vanwege traditie en sensatie. Met spijt en wroeging beziet hij het nu.
Zelf ben ik voorstander van schapen binnen afrasteringen omdat de wolf in deze landen ook al eeuwenlang
bewoner was. Een echte thriller is dit boek niet, ik ben ook geen echte liefhebber van Scandin. thrillers, meestal extra gewelddadig, maar dit boek is meer een bundel vertellingen van één hoofdpersoon die zijn leven en handelingen overdenkt, in de prachtige bossen van Zweden. Door mijn diepe passie voor Scandinavië al vele jaren, was ik direct in dit boek in die sfeer, cultuur, natuur en leven. Mooi geschreven in heldere, sobere stijl! Vloeiend en sfeervol.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van 999Anna

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.