Meer dan 6,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Slimheid

AnneSwart 29 december 2024
Van Celtica Publishing heb ik het boek mogen van de auteur Dirk Warnaar:
"Ashan deel 1 Overleven".
Elk hoofdstuk wordt voorafgegaan door een stukje over de geschiedenis van De Stad door Haldor de Drukker.
Het boek speelt zich af rond de 10e eeuw. De Stad bestaat uit vier ringen. In de eerste ring wonen de rijkste en de meest invloedrijkste personen. Hoe lager de ring gaat hoe minder rijk en minder invloedrijk de personen worden. De ringen zijn verbonden met toegangspoorten.

Belim is de oudste zoon, dus erfgenaam, van Heran Parsis een van de meest invloedrijkste persoon van de eerste ring. Varas is de tweede zoon en Salvia de dochter. Belim kan niet tegen ongelijkheid en onrechtvaardigheid en dit wordt door eeuwenoude tradities in ere gehouden. Belim houdt er een nachtleven op na als kooi- vechter. Zijn naam is dan Ashan, de onverslaanbare kooi-
vechter. Steeds dichterbij komt het dat hij moet trouwen volgens de traditie. Voor dat het zover is verlaat Belim het huis waarin hij beschermd en in rijkdom is opgegroeid opgegroeid.
In zijn "nieuwe" leven gebruikt Belim zijn naam Ashan. Ashan werkt met een aantal nieuw ontmoette vrienden op tot een geweldig ondernemers team. Dit gaat niet zonder slag of stoot. Het viertal moet vele beproevingen doorstaan. Zoals onder andere corruptie, wraak etc. Uiteindelijk vertrekken ze, uit zelfbehoud, naar een hogere ring op een ongelofelijke manier.

Dit boek gaat over een ver verleden. Maar toch zie ik overeenkomsten met het huidige leven. Ook in de huidige tijd hebben we te maken met onder andere corruptie, onrechtvaardigheid en ongelijkheid. Het is een mooi avonturen boek met onder andere een vleugje romantiek, spanning en vechters lust. Ik vind het een geweldig boek om te lezen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van AnneSwart