Meer dan 6,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spanning rond de Cuba crisis vanuit oogpunt van kinderen

BertineMouw 18 april 2023
Spanning in de lucht speelt zich af in het jaar 1962. Er dreigt een atoom oorlog tussen Amerika en Rusland. In Londen wonen de vrienden Stevie en Ray. Ze wonen in een buurt waar normaal gesproken niets te beleven valt. Maar dat verandert totaal in de week die wij als lezers met de vrienden meekijken. Het is een week waarin ze horen van de dreigende oorlog. Dit brengt spanningen met zich mee en iedereen gaat daar op zijn eigen manier mee om. De spanningen worden versterkt als ze een meisje, Anna, in het kolenschuurtje in de tuin van Stevie vinden. Anna doet erg geheimzinnig over de reden waarom ze daar is.

Het hele boek beleef je mee vanuit het oogpunt van de kinderen. Ze weten niet alle details over wat er precies aan de hand is, maar horen en zien genoeg om de spanning te voelen. En ook als lezer voel je die spanning. Je wordt meegetrokken in het verhaal.

Spanning in de lucht is een jeugdboek voor iedereen die houdt van historische fictie. Het beschrijft een periode in de geschiedenis die in niet veel andere (jeugd)boeken beschreven wordt.

Emma Carroll heeft meerdere boeken geschreven waarvan er een aantal in het Nederlands vertaald zijn. Al deze boeken zijn historische verhalen waar een fictieve verhaallijn doorheen geweven zit. De hoofdrol is voor kinderen die vrienden zijn of worden en die een verschillende huidskleur hebben. Om verschillende redenen worden ze niet door anderen geaccepteerd maar hebben ze onderling een bijzondere band.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van BertineMouw

Gesponsord

Het persoonlijke oorlogsverhaal van Edith Eger uit de internationale bestseller De keuze.