Meer dan 6,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

YA detective met Bridgerton vibes

Bibiboekt 30 januari 2025
Detectives en decorum: zo kunnen we het boek in een notendop samenvatten.
De feeling van Bridgerton maar dan met een flinke dosis mysterie, schandalen en speur- en dievenwerk.

Het verhaal draait om Izzy (Isobel). Opgegroeid in een welgesteld gezin, maar toen haar vader overleed bleek hij hen berooit te hebben achtergelaten. Maar dat houdt ze goed verborgen, zelfs voor haar moeder, die door haar zwakke hart haar kamer niet uitkomt. Haar geld verdient ze met een wel heel bijzonder onderzoeksbureau dat gerund wordt door vrouwen, voor vrouwen. Ze helpen andere vrouwen door de schandalen van mannen te onthullen.

Bij een van deze gevaarlijke missies komt Izzy ongewild in aanraking met de hertog waar ze stiekem al jaren een oogje op heeft. Ze zullen moeten samenwerken en dat levert natuurlijk de nodige flirtige en ongemakkelijke momenten op. Deze zijn heerlijk om te lezen en Max is een schatje die helemaal past in het feministische plaatje.

De chemie tussen Izzy en de andere personages is fijn neergezet. Door haar kijk op hen en de onderlinge conversaties heb je een duidelijk beeld van de personen om haar heen. Het speelt zich af in een echte mannenwereld maar de auteur heeft er een heerlijke moderne twist van feminisme en diversiteit aan gegeven.

De schrijfstijl in deze serie is heel toegankelijk en perfect voor jonge lezers vanaf een jaar of 13.
Hou je van historische romans en wil je ook de mysterie van een detective en sterke vrouwelijke personages? Dan is deze serie helemaal wat je zoekt.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Bibiboekt