Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Fijne thriller

cchasingtales 10 april 2025
Wat zou jij doen als jij als moeder alleen met je 2 jonge kinderen thuis bent midden in de nacht tijdens een zware sneeuwstorm en je hoort voetstappen?

Deze vraag wordt werkelijkheid voor de hoofdpersoon in Nachtkijker. Zij kiest er voor om zich samen met haar kinderen te verstoppen in een geheime ruimte in het huis en ondertussen een ontsnappingsplan te verzinnen. Ze heeft de indringer een ogenblik kunnen zien en deze komt haar ergens bekend voor, maar wie is het ook alweer?

De eerste hoofdstukken beginnen ijzersterk en ik werd meteen meegezogen in het beklemmende sfeer. Je voelt de pure angst van deze moeder voor haarzelf en haar kinderen. Terwijl de indringer door het huis struint, ga je mee in de hersenspinsels van de moeder en flashbacks naar het verleden over haar gezin, haar moeder en haar schoonfamilie. Op deze manier krijg je een bepaald beeld van wie ze is, maar sommige gedachten en flashbacks zijn vaag en maken je aan het twijfelen, is dat beeld wat je krijgt wel betrouwbaar?

Deze originele psychologische thriller leest lekker weg en de spanning omtrent de indringer en de angst om de kinderen kruipt diep onder je huid. Vooral het eerste deel is boeiend en mysterieus. Het heeft alle potentie om een topper te worden, maar de vele hersenspinsels en flashbacks halen naar mijn mening de vaart wat uit het verhaal, Vooral in het tweede deel merkte ik aan mezelf dat ik de neiging kreeg om die stukjes over te slaan. Ook kreeg ik niet helemaal een band met de personen in het boek. Dat heeft misschien ook te maken met het feit dat de auteur geen namen gebruikt heeft. Hierdoor blijven de karakters wat op afstand en kon ik niet echt sympathie voor ze opwekken.

Ondanks dat dit niet helemaal mijn boek was zou ik het zeker wel aan willen raden. Het blijft een fijne kat en muis thriller die aan andere recensies te zien absoluut ook erg gewaardeerd wordt, dus vooral zelf gaan lezen!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van cchasingtales