Meer dan 6,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Hebban recensie

Toch weer iets nieuws voor mij

Chris van Hoecke 28 december 2002
Inspecteur Ikmen moet het een tijdje kalmer aan doen van de dokter en zijn jonge protégé Suleyman krijgt de kans om zich te bewijzen in een nogal delicate zaak. Daarbij zijn een paar bekende sterren betrokken en de extra publiciteit maakt het werk van de speurders er niet makkelijker op. Maar daarnaast wordt het detectivewerk ook nog bemoeilijkt door sociale, religieuze en etnische verschillen en zelfs de duivel bemoeit zich als het ware met de zaak. Vanzelfsprekend zal Ikmen zich niet helemaal gedeisd kunnen houden en hoewel Suleyman het niet altijd met zijn oudere collega eens is, is hij wat blij af en toe te kunnen terugvallen op diens ervaring.

Het thrillergenre loopt vol met wat je gerust detectivetandems zou kunnen noemen. Bijna onveranderlijk heb je de oudere ervaren inspecteur, die samen met zijn jongere collega op zoek gaat naar de oplossing van het mysterie. Bijna even voorspelbaar zijn er de botsingen tussen de onconventionele werkwijze van eerstgenoemde en de strikte houding van zijn partner. En dus had ik iets van "Hier gaan we weer. Is er nog iets nieuws onder de zon?" Of het aan de Turkse zon ligt, weet ik niet zo zeker, maar Arabesk was inderdaad toch weer iets nieuws voor mij. Ik ben aan het boek begonnen en betreurde het dat ik het af en toe opzij moest leggen om ervoor te zorgen dat mijn huisgenoten aan eten kwamen. Het boek is me dan ook door het hele huis gevolgd en ligt nu uitgelezen naast me. Net iets te laat voor onder de kerstboom, maar als u nog een pakje mist voor nieuwjaar dan hoeft u niet langer te zoeken.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Chris van Hoecke

Gesponsord

Aan het lot kun je niet ontsnappen ... of wel?

Intermezzo is een prachtige roman over broers en geliefden, van dé literaire stem uit Ierland.

Door de late middeleeuwen letterlijk aan te raken blaast Van Loo ons verre verleden meer dan ooit nieuw leven in.

Een ode aan de Hollandse keuken en de smaak van thuis.

Meer dan 200 recepten voor de kerstdagen.

Superdikke editie met 3D-beeld, geuren en vele andere extra's!

Het leukste cadeau voor iedereen: lol verzekerd!

Toine Heijmans neemt zijn lezers mee naar de uiterwaarden, de laatste Nederlandse wildernis.

Een roman over iemand die floreert als onderzoeker, maar zich het comfortabelst voelt als ze zelf in de schaduw blijft

In Lijtje deelt Harmen van Straaten ontroerende, grappige en herkenbare verhalen over zijn dementerende moeder.

De schitterende beelden en poëtische teksten vertellen het verhaal van een bijzondere vriendschap, tussen het meisje en de drie dieren.

Een magisch coming-of-age-verhaal over een jongen die zijn eerste weekend zonder zijn ouders doorbrengt. . . en een leeuw die op hem komt passen.

Een thriller over verloren zielen, familiebanden en dodelijke loyaliteit.

Deze nieuwe fase kan er een zijn van vreugde, vervulling en verdieping.

De Gouden Griffel-winnaar in een luxe uitgave!

De auteur van Het meisje in de trein is terug! Ligt de waarheid op het eiland begraven?

Kenia, 1926. De jonge Ivy staat voor grote uitdagingen. Ondertussen is Ranjana, een jonge Indiase vrouw, op de vlucht.

Een nieuwe, inclusieve geschiedenis van het vroegst bewoonde continent van de wereld.

Een prachtig overzicht van de liefdespoëzie, van de vroege middeleeuwen tot nu

Hoe kunnen we ons een weg banen door dit alles?

Drie jaar geleden overleed haar beste vriendin, en sindsdien staat Erins leven stil.

Kenia, 1910. Als de jonge Ivory meereist met haar vader op safari, wordt ze onmiddellijk verliefd op het land en de natuur