Meer dan 6,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Keizer zonder voorganger of opvolger

ennonuy 23 januari 2025
Van Oorschot, dundruk
396 pagina’s


A.L. Snijders (1937-2021) werd geroemd om zijn Zeer Korte Verhalen, ZKV. Er verscheen een mooie dundrukuitgave bij Van Oorschot, een selectie door Arjen Lubach.

Uit Tante & oom: De herinnering is het hoerenjong in het bordeel van onze hersens.

Snijders noemt Mulisch ‘de kabbalistische tegelzetter’, ik moet er onbedaarlijk om lachen. Die man kan bij mij niet meer stuk! En elders schrijft hij: “Ik ben godverdomme net zo’n lul als Harry Mulisch.” Ik hou van die man!

Ook het verhaaltje over het overmatig condoomgebruik van Adriaan Roland Holst is ronduit hilarisch.

En wat ook zo heerlijk is: deze dundruk heeft een leeslint. Alle boeken zouden daarmee uitgerust moeten zijn.

Een typische Snijders-zin: ”Op het perron werd ik afgehaald door mijn oom, een gepensioneerde adjudant van politie met bijbehorende opvattingen.”

En wat dacht u van: Te laat, te laat Winnetou, het zaad is al naar binnen toe?

Of Samuel Beckett die schreef: Every word he speaks is an unnecessary stain on the silence.

ZKV, heerlijk voor in de trein of gewoon thuis op de bank. Je kunt wel zeggen dat Snijders de keizer van het zeer korte verhaaltje is maar dan wel een keizer zonder voorganger of opvolger. Er is niemand anders die dit kon of kan. Ik ga zijn verzameld werk kopen!

Enno Nuy
Januari 2025
2

Reageer op deze recensie

Meer recensies van ennonuy