Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De verhalenverzamelaar

Esther79 14 maart 2025
‘Als we onze verhalen verliezen, verliezen we onszelf.’

Afgelopen week las ik ‘De verhalenverzamelaar’ van Evie Woods, de auteur van het mooie boek ‘De verborgen boekenwinkel’. Ditmaal reizen we af naar de Ierse kust, waar mythen en folklore volop te vinden zijn. We volgen twee verhaallijnen: die van Anna in 1910 en die van Sarah in 2010. Prachtig hoe alles weer samenvloeit aan het einde van het verhaal.

Als in 1910 de jonge Amerikaan Harold afreist naar Ierland om onderzoek te doen naar de sprookjesverhalen in Ierland, biedt Anna aan om hem te helpen. Al snel raken de twee betrokken in een mysterieuze wereld. In 2010 vlucht de New Yorkse Sarah naar de Ierse kust. Haar relatie is geknapt na een heftige gebeurtenis en ze zoekt rust. Eenmaal in Ierland vindt ze in een boom een dagboek, dat haar leven op z’n kop zal zetten.

Persoonlijk houd ik helemaal niet van fantasy, maar Evie Woods weet me te pakken. Dat vleugje magie vind ik fantastisch. ‘Zij die niet in magie geloven zullen het nooit vinden.’
De manier van schrijven is heel poëtisch en beeldend. Ik heb dan ook heel veel tabjes in m’n boek geplakt! ‘In dit land fluistert het gras.’ Woods beschrijft een mystieke wereld en door haar schrijfstijl ga je vanzelf nog geloven in elfjes!

‘De verhalenverzamelaar’ is een prachtig verhaal voor eenieder die even lekker wil ontsnappen aan de werkelijkheid om zich te verliezen in een mooie Ierse mystieke setting.

Dankjewel voor dit mooie recensie-exemplaar @lsuitgeverij!

‘In Ierland is de meidoorn een heilige boom. Hij ziet eruit als elke andere boom in het bos, maar zijn wortels liggen in een andere wereld.’

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Esther79

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.