Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Feit en fictie: alles loopt door elkaar

EvaFC 16 augustus 2023
Vakantieboek 4: het mysterie van kamer 622 gaat een schrijver (Dicker?) op vakantie naar Palace de Verbier om de dood van zijn uitgever en vriend Bernard de Fallois te verwerken. En om te verwerken dat zijn vriendin hem heeft verlaten. Hij krijgt kamernummer 623 en ontdekt dat 622 niet bestaat. Wel 621 bis. Samen met Scarlett gaat op zoek naar het verhaal achter het ontbrekende kamernummer. Er zijn 3 verhaallijnen: het onderzoek, het verhaal over Banque Ebezner, en het verhaal over Bernard de Fallois. Dicker schrijft uitermate levendige hoofdpersonen: Macaire Ebezner, zijn vrouw Anastasia, Macaires concurrent Lev Levovitch, neef Jean-Béné Hansen, Sinior Tarnogol, Meneer Rose en Sol Levovitch. Heden, verleden, feit en fictie: het loop allemaal door elkaar waardoor je twijfelt of er ook nog een autobiografisch aspect aan het verhaal zit of dat alles is verzonnen. Het boek is namelijk opgedragen aan Bernard de Fallois, vriend en uitgever van schrijver Joël Dicker. Het is trouwens ook het eerste boek dat zich afspeelt in Zwitserland, het land waar Dicker vandaan komt. Dikke aanrader!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van EvaFC

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.