Meer dan 6,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Thriller met een hoofdletter T

Jeanet 26 februari 2020 Boekverkoper
Nadat Sander Verheijen een non-fictie boek heeft geschreven met de titel: Ik kan er nèt niet bij, komt hij nu met zijn thrillerdebuut De macht van K. onder pseudoniem Jens Vern. Deze letters zijn de oneven letters van zijn eigen naam. Zelf zegt hij Jens Vern niet als een pseudoniem te zien maar als een toekomstig thrillermerk. Het is bekend gemaakt dat er een vervolg komt in de samenwerking met Volt uitgeverij. Verheijen is niet alleen auteur hij is ook de chef van Hebban.nl.

Tim Turner wordt gevraagd om voor het grote bekende IT-bedrijf The Keeler Company te komen werken nadat hij net afgestudeerd was. Dit vind hij een hele eer en hij verhuisd naar Washington waar hij een riant salaris en appartement krijgt toegewezen. Het lijkt hem aan niets te ontbreken, al maakt hij wel lange dagen en van een privéleven is niet echt sprake. Dan ontmoet hij iemand die zich De Vriend noemt en die hem dingen verteld wat hem toch wel aan het denken zet. Er worden een aantal mensen dood teruggevonden zonder dat er getuigen zijn. Tim duikt er een beetje in en dan merkt hij dat te gevaarlijk wordt. Hij vlucht met hulp van De Vriend. Hij begint een nieuw leven in Nederland in Den Haag en daar ontmoet hij Emily Green. Beiden praten ze niet over hun verleden, wat houden ze verborgen voor elkaar?

Het verhaal begint en eindigt in Den Haag. De periode ertussen speelt zich af in Washington. Boven elk hoofdstuk staat om wie het gaat en wanneer het zich afspeelt, dit is erg duidelijk en overzichtelijk. De hoofdstukken zijn kort en lezen heel vlot. De hoofdpersonages zijn goed uitgewerkt en realistisch neergezet.

Je hoeft geen computerexpert te zijn om het verhaal te begrijpen dit wordt heel goed uitgelegd in het verhaal. Stap voor stap wordt je meegenomen in de materie van een IT beveiligingsbedrijf , waarbij het bijna eng wordt wat een bedrijf allemaal zou kunnen doen met je gegevens. Dit boek opent daarvoor je ogen en maakt je alert.

De relaties hadden iets meer uitgewerkt mogen worden, zoals de relatie met Tim en Amy. En er waren nog een paar dingen waarbij je vraagtekens kunt zetten. Ze zijn niet te benoemen in verband met spoilers en dat zou jammer zijn. Het boek is zo boeiend dat het moeilijk weg te leggen is, dit maakt heel veel goed en dan zijn die paar dingen snel vergeven en vergeten.

Het is een boek die voor iedereen weggelegd is die van spanning houdt en niet van een doorsnee thriller. Het is een thriller met een hoofdletter T. Goed te volgen in een fijne schrijfstijl. Door de korte hoofdstukken, en wisselende vertelperspectieven blijf je bij de les en blijft de spanning het hele verhaal voelbaar.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jeanet

Gesponsord

Aan het lot kun je niet ontsnappen ... of wel?

Intermezzo is een prachtige roman over broers en geliefden, van dé literaire stem uit Ierland.

Door de late middeleeuwen letterlijk aan te raken blaast Van Loo ons verre verleden meer dan ooit nieuw leven in.

Een ode aan de Hollandse keuken en de smaak van thuis.

Meer dan 200 recepten voor de kerstdagen.

Superdikke editie met 3D-beeld, geuren en vele andere extra's!

Het leukste cadeau voor iedereen: lol verzekerd!

Toine Heijmans neemt zijn lezers mee naar de uiterwaarden, de laatste Nederlandse wildernis.

Een roman over iemand die floreert als onderzoeker, maar zich het comfortabelst voelt als ze zelf in de schaduw blijft

In Lijtje deelt Harmen van Straaten ontroerende, grappige en herkenbare verhalen over zijn dementerende moeder.

De schitterende beelden en poëtische teksten vertellen het verhaal van een bijzondere vriendschap, tussen het meisje en de drie dieren.

Een magisch coming-of-age-verhaal over een jongen die zijn eerste weekend zonder zijn ouders doorbrengt. . . en een leeuw die op hem komt passen.

Een thriller over verloren zielen, familiebanden en dodelijke loyaliteit.

Deze nieuwe fase kan er een zijn van vreugde, vervulling en verdieping.

De Gouden Griffel-winnaar in een luxe uitgave!

De auteur van Het meisje in de trein is terug! Ligt de waarheid op het eiland begraven?

Kenia, 1926. De jonge Ivy staat voor grote uitdagingen. Ondertussen is Ranjana, een jonge Indiase vrouw, op de vlucht.

Een nieuwe, inclusieve geschiedenis van het vroegst bewoonde continent van de wereld.

Een prachtig overzicht van de liefdespoëzie, van de vroege middeleeuwen tot nu

Hoe kunnen we ons een weg banen door dit alles?

Drie jaar geleden overleed haar beste vriendin, en sindsdien staat Erins leven stil.

Kenia, 1910. Als de jonge Ivory meereist met haar vader op safari, wordt ze onmiddellijk verliefd op het land en de natuur