Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Te intellectuele benadering

Jokie 26 april 2025
De ondertitel van dit boek luidt: 'Aantekeningen van een chronische herlezer'. Aangezien ik zelf geen herlezer ben, was ik nieuwsgierig naar de ervaring op dit gebied van deze Vivian Gornick, van wie ik eerder het voortreffelijke Verstrengeld las.
In het boek 'behandelt' Gornick schrijvers als D.H. Lawrence, Colette, Marguerite Duras en Natalia Ginzberg. Ik zeg: 'behandelt' omdat dat een beetje mijn probleem met dit boek is: Gornick heeft een erg intellectuele insteek en past een soort psycho-analyse toe op de karakters in de boeken die ze bespreekt, waarbij ze echt geen kruimel laat liggen en zelfs van een paar boeken het einde verklapt.
Terwijl ik had gehoopt op een meer persoonlijk verhaal over het proces van herlezen. Wanneer las ze de boeken voor het eerst, wat was ze voor lezer, welke keuzes maakte ze daarbij, welke boeken heeft ze herlezen, in welke levensfase etc.
Er was dus een flinke mismatch tussen mijn verwachtingen en wat het boek uiteindelijk bleek te zijn, wat ik erg jammer vind. Niettemin heb ik toch een sterretje gezet achter een aantal boeken op mijn WIL lijst.
Ik geef haar nog een kans met haar andere 'boek over boeken': het einde van de liefdesroman.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jokie

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.