Meer dan 6,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

'Het veilige huis blijkt niet zo heel veilig – er zit wel meer dan één schroefje los ;-)'

José 26 juli 2020
Mijn leeservaring:
Emily, tja, what's not to like about her! Een chaootje die van de ene ellende in de andere lijkt te kukelen. Haar armoedige flatje in Soho, haar werk, het is het allemaal net niet. Ze probeert allerlei acteerbaantjes te verkrijgen maar op de een of andere manier lukt ook dat niet. Terugvallen op haar ouders wil ze ook absoluut niet, ze hebben sowieso al geen hoge pet op van wat ze allemaal doet.
Als zich dan ineens een gouden kans voordoet grijpt ze die met beide handen maar wat graag aan.
Haar baas Scott heeft een prachtig landgoed in Frankrijk waar zijn vrouw Nina met hun dochtertje Aurelia, die volgens Scott wat ziekelijk is waardoor zijn gezin liever in de luwte blijft. Scott vliegt er af en toe heen.

Emily valt met haar gat in de boter, wordt aangenomen als een soort huishoudster/manusje van alles. Als ze echter in Frankrijk arriveert blijkt het toch een wat schimmelig, slecht onderhouden Chateau waar nog veel aan moet gebeuren.
Maar ook Nina en Aurelia lijken omgeven met allerlei geheimen en waarom ziet ze Scott hier zo weinig? Mysterieuze dingen gebeuren er en Emily begint zich steeds onbehaaglijker te voelen …

We lezen Emily en Scott's perspectief en daar doorheen verweven een “vaag” aandoend relaas van Nina. Op de een of andere manier lijkt alles zo voorspelbaar maar toch sluimert er zoveel twijfel en achterdocht jegens beide echtelieden dat je toch alleen maar snel wil doorlezen.
Jammer vond ik het wel dat de karakters niet iets meer uitgediept waren maar het las verder als een trein, nou ja, een TGV in dit geval ;-)

'Het veilige huis blijkt niet zo heel veilig – er zit wel meer dan één schroefje los ;-)'
https://josesprakeloos.blogspot.com/2020/07/anna-downes-het-veilige-huis.html

Reageer op deze recensie

Meer recensies van José

Gesponsord

Aan het lot kun je niet ontsnappen ... of wel?

Intermezzo is een prachtige roman over broers en geliefden, van dé literaire stem uit Ierland.

Door de late middeleeuwen letterlijk aan te raken blaast Van Loo ons verre verleden meer dan ooit nieuw leven in.

Een ode aan de Hollandse keuken en de smaak van thuis.

Meer dan 200 recepten voor de kerstdagen.

Superdikke editie met 3D-beeld, geuren en vele andere extra's!

Het leukste cadeau voor iedereen: lol verzekerd!

Toine Heijmans neemt zijn lezers mee naar de uiterwaarden, de laatste Nederlandse wildernis.

Een roman over iemand die floreert als onderzoeker, maar zich het comfortabelst voelt als ze zelf in de schaduw blijft

In Lijtje deelt Harmen van Straaten ontroerende, grappige en herkenbare verhalen over zijn dementerende moeder.

De schitterende beelden en poëtische teksten vertellen het verhaal van een bijzondere vriendschap, tussen het meisje en de drie dieren.

Een magisch coming-of-age-verhaal over een jongen die zijn eerste weekend zonder zijn ouders doorbrengt. . . en een leeuw die op hem komt passen.

Een thriller over verloren zielen, familiebanden en dodelijke loyaliteit.

Deze nieuwe fase kan er een zijn van vreugde, vervulling en verdieping.

De Gouden Griffel-winnaar in een luxe uitgave!

De auteur van Het meisje in de trein is terug! Ligt de waarheid op het eiland begraven?

Kenia, 1926. De jonge Ivy staat voor grote uitdagingen. Ondertussen is Ranjana, een jonge Indiase vrouw, op de vlucht.

Een nieuwe, inclusieve geschiedenis van het vroegst bewoonde continent van de wereld.

Een prachtig overzicht van de liefdespoëzie, van de vroege middeleeuwen tot nu

Hoe kunnen we ons een weg banen door dit alles?

Drie jaar geleden overleed haar beste vriendin, en sindsdien staat Erins leven stil.

Kenia, 1910. Als de jonge Ivory meereist met haar vader op safari, wordt ze onmiddellijk verliefd op het land en de natuur