Meer dan 6,1 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een onwijs toffe, spicy en vermakelijke feelgood

KimCoenen85 04 februari 2025
Florine Braspenning is een kersverse galeriehoudster en voelt zich een rijzende ster in de kunstwereld. Het is geen makkelijke wereld: ze staat er sinds kort alleen voor en dat betekent dat ze hard moet werken om alle touwtjes aan elkaar te knopen. Ze is de muze van een wild stel kunstenaars en dat is voor Florine echt een verademing na een aantal jaren werken in de advocatuur. Wanneer Florine een behoorlijk losgeslagen verjaardagsfeestje geeft, blijkt er naast haar een nieuwe buur te zijn ingetrokken: expat Mark Rutherfell. Hij ziet de verschrikkelijke troep die Florine gecreëerd heeft en Florine bestempelt hem direct als eikel. Dan loopt Mark onverwachts haar galerie binnen en koopt daar het duurste schilderij dat Florine heeft hangen.


Wat een fijne, originele en onwijs toffe feelgood. Dominique Lap heeft een levendige, vlotte en luchtige schrijfstijl en weet een onwijs verrassend mooi verhaal uit te werken. Het is enorm vlot en krachtig geschreven. Hierdoor ga je helemaal in het verhaal op en verlies je je compleet in het verhaal van Florine en Mark.

Het verhaal is geschreven vanuit een dubbel perspectief en de twee personages, die enorm divers en verschillend van elkaar zijn, zijn realistisch en erg goed uitgewerkt. Ook de andere personages, waaronder de verloofde van Mark en de twee vriendinnen van Florine, zijn echt lekker divers en goed neergezet. Hierdoor krijg je van iedereen een goed beeld en spelen ze allemaal stuk voor stuk een toffe rol in het verhaal. Daarbij weet Dominique Lap ook de spanningen en de relatie verhoudingen tot elkaar erg goed te beschrijven, waarbij de spanning soms heerlijk hoog oploopt.

De verhaallijn wordt op heerlijke komische wijze opgebouwd, wanneer Mark en Florine naast elkaar komen te wonen, waarbij ze in eerste instantie aartsrivalen lijken. Maar al snel weet Dominique Lap heerlijke wendingen en gebeurtenissen in het verhaal te brengen, waardoor de spice en de spanning oplopen. Dit alles voorzien van een levendig en vlotte schrijfstijl met leuke humor. Het is leuk hoe we naast de opbloeiende liefde tussen Florine en Mark ook lezen over de carrière en de galerij van Florine en gebeurtenissen tussen de vriendinnen. Hierdoor is het verhaal meer dan enkel een tof liefdesverhaal en weet het verhaal je van het begin tot het einde in zijn greep te houden. Met een sprookjesachtig einde wordt de verhaallijn afgesloten.

De vuuropaal is een onwijs toffe, spicy en vermakelijke feelgood. Dominique Lap heeft een levendige, vlotte en luchtige schrijfstijl en de personages zijn heerlijk divers, realistisch en goed uitgewerkt. Daarbij heeft het verhaal een leuke originele verhaallijn en lezen we naast de spicy en opbloeiende liefde, ook over de galerij en de carrière van Florine en de gebeurtenissen rondom haar vriendinnen. Echt een heerlijke aanrader!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van KimCoenen85