Meer dan 6,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Interessante mix van feit en fictie

LauraBo 23 januari 2025
Marijke Verhoeven schrijft thrillers voor De Crime Compagnie en feelgood romans voor De Verhalenfabriek. Haar meest recente boek De moord op Willemina Jansen is gebaseerd op de ruim honderd jaar oude onopgeloste moordzaak op de Groningse Willemina Jansen. Willemina vertrok op 22 september 1916 op de fiets naar Paterswolde, maar ze kwam nooit op haar bestemming aan. Zeven maanden later werd haar lichaam gevonden in het Kluivingsbos.

Hoofdpersonage Ella van Borssum Waalkes is een groot fan van Agatha Christie en heeft de ambitie om zelf ook een detective schrijven. Als ze in 1927 in het Familiehotel in Paterswolde verblijft en daar hoort over de op dat moment 10 jaar oude onopgeloste moord, besluit ze nader onderzoek te doen. Echter, haar nieuwsgierigheid wordt niet door iedereen op prijs gesteld. Kan Ella het mysterie rondom de dood van Willemina oplossen?

De korte hoofdstukken, wisselende tijdsprongen en vertelperspectieven en de gebruikte krantenknipsels geven het verhaal vaart en zorgen ervoor dat de lezer tot aan het einde geboeid blijft. Er worden vrij veel personages opgevoerd, maar deze hebben allemaal een duidelijke rol en worden voldoende uitgewerkt. Tevens is er een prettige afwisseling van spannende hoofdstukken over de moord op Willemina en Ella's onderzoek en hoofdstukken over haar persoonlijke problemen en liefdesleven.

Het feit dat het verhaal gebaseerd is op een ruim 100 jaar oude onopgeloste moordzaak geeft het een extra dimensie en Verhoeven heeft in haar boek feiten en fictie op realistische wijze met elkaar verweven. Zo blijkt uit het nawoord dat de in het boek gebruikte krantenknipsels afkomstig zijn uit regionale- en landelijke kranten van destijds.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van LauraBo

Gesponsord

Het persoonlijke oorlogsverhaal van Edith Eger uit de internationale bestseller De keuze.