Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een fantasy vol twists

leen_leest 11 april 2025
Quicksilver een fantasyboek geschreven door Callie Hart.

Saeris Fane is een mens die woont in het armste deel van het rijk van de onsterfelijke, meedogenloze koningin Madra. Al heel haar leven steelt ze om te kunnen overleven tot dit op een dag haar bijna fataal wordt. Ze wordt door de koningin ter dood veroordeeld nadat iets te waardevol gestolen had. In een poging te ontsnappen opent ze per ongeluk een poort naar het rijk van de Fae.

Ze wordt er gered door de humeurige Fae-krijger, Kingfisher en ontdekt dat ze eigenlijk een alchemist is. Kingfisher gaat een verbond met haar aan en gaat haar leren haar alchemistenmagie te gebruiken. Voorwaarde is dat ze eerste de Fae helpt tegen de vampiers en dan pas mag ze terugkeren naar haar eigen rijk. Saeris vindt het alleen erg irritant dat Kingfisher zo onuitstaanbaar is, vooral omdat ze zich zo tot hem voelt aangetrokken.

Echt een fantasyboek zoals ik het graag lees. Sterk vrouwelijk hoofdpersonage, mysterie, enemies to lovers, een soort van ex die ook in beeld komt en een beetje spice om het af te werken. En genoeg actie en plottwists om te blijven doorlezen! Het boek heeft echt heel veel: Fae, mensen, vampiers, goden, heksen. En alles zit echt goed ineen. Tot op het einde had ik niet kunnen voorspellen hoe het zou verdergaan. Je vermoedt wel een beetje uiteraard, maar echt wat een twists. Heerlijk!!

Alleen ja. De naam Kingfisher… Alle personages hebben speciale namen: Carrion, Harron, Everlayne, Belikon, Renfis, Dayna, Lorreth… En dan Kingfisher, meestal Fisher genoemd. Ik had toch liever iets anders gelezen. Toch?

Het boek heeft een omkeerbare cover en ben eigenlijk meer fan van die met de vlinders. Past beter bij de (prachtige!) sprayed edges en verwijst naar Osha (vlinder in de taal van de Fae) het koosnaampje van Kingfisher voor Saeris.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van leen_leest

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.