Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

De zin van het bestaan

Lisan 08 april 2025
De man die dacht dat hij dood was is geschreven door Michiel Richards. Michiel Richards heeft meerdere boeken al geschreven in uiteenlopende genres. Hij was hiervoor scenarioschrijver voor series.

Een man denkt dat hij niet langer meer leeft. Hij denkt dat hij in een ‘tussenwereld’ is beland en door het helpen van mensen uiteindelijk kan loskomen van het aardse. Hij probeert de levens van de mensen die hij per toeval tegenkomt te beïnvloeden in positieve zin. Meestal bewust, soms onbewust. Maar wie is deze man en waar komt hij vandaan?

De schrijfstijl van dit boek zal je verrassen. Op een originele manier word je vrijwel direct het verhaal ingezogen. Je leest geen namen maar karakteristieke omschrijvingen van de verschillende personages. Soms naar een beroep (‘de koerier’) soms naar een uiterlijk kenmerk (‘de man met de korte nek’). Door de vrij gedetailleerde omschrijvingen, kun je je een goed beeld vormen van hoe de personages eruit zien. Richards kiest daarnaast voor het uitwerken van het meervoudig vertelperspectief. Hierdoor weet je niet alleen hoe de personages over de, vaak absurde, situaties denken maar ook wat hun diepste verlangens en gedachten zijn. Dit verrijkt het verhaal aanzienlijk omdat je vanuit meerdere kanten naar dezelfde gebeurtenissen kan kijken. Perspectieven die niet altijd met elkaar overeen komen en waarin vooroordelen regelmatig op de loer liggen.

De situaties waarin ‘de man die dacht dat hij dood was’ soms in beland zijn bizar en grappig. Regelmatig verschijnt er een lach op je gezicht vanwege de droge humor en de hilarische gebeurtenissen. Maar ook is er ruimte voor de serieuze kant van het leven en de worstelingen die de verschillende personages hebben. Ze bevinden zich allemaal op een of andere manier op een dood spoor en het lukt ze niet om het tij te keren.

De man die denkt dat hij dood is gaat over de zoektocht naar de zin van het bestaan en het onzichtbare leed wat een ieder met zich mee kan brengen. Leed wat soms al jaren op de achtergrond aanwezig is en ervoor zorgt dat mensen worden geblokkeerd in het aangaan van sociale interacties of niet volwaardig mee kunnen doen in de maatschappij. Dit alles is uitgewerkt in een vlot geschreven verhaal met de benodigde humor. Een verhaal met een diepere boodschap en wat je zeker aan het denken zet.

Ik las dit boek via de blogtour georganiseerd door Godijn Publishing. Dank voor het recensie-exemplaar!

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Lisan