Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Moederziel

marbooksandmore 04 april 2025
Een meeslepend verhaal dat je raakt. Myrna lijdt aan MS maar staat positief in het leven. Ze krijgt hulp in huis en kan ondanks haar beperkingen prima functioneren. Per toeval komt ze een charmante man tegen die haar ziekte niet als beperking ziet. Liefde op het eerste gezicht. Maar wanneer haar dochter Josje, in de chaos van haar leven, haar kamer kwijtraakt en weer besluit thuis te komen wonen neemt ze alles in het huishouden over. Zonder dat er naar de wensen van Myrna wordt geluisterd.

De band tussen moeder en dochter is een emotionele rollercoaster. De spanning is voelbaar. Josje probeert uit alle macht te bewijzen dat ze goed voor haar moeder kan zorgen en neemt letterlijk alles over. Myrna lijkt hierdoor steeds meer gevangen te raken, zonder dat zij hier iets tegenin kan brengen. Dan wordt er een dode vrouw in de tuin gevonden. Wat is er gebeurd? Wie is er nog te vertrouwen?

De machteloosheid die Myrna ervaart door haar ziekte, is als lezer voelbaar. Soms zou je in het boek willen duiken en een helpende hand bieden, daar waar zij die niet krijgt. Wederom complimenten voor de manier waarop Marelle Boersma het verhaal heeft weten neer te zetten.

De schrijfstijl is enorm prettig, toch kwam ik wat moeilijk in het boek. Maar toen ik er eenmaal in zat kon ik het amper wegleggen. De chaos van emoties die je voelt tijdens het lezen tot de bloedstollende wending aan het einde, waardoor ik de laatste hoofstukken in een ademteug heb uitgelezen.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van marbooksandmore