Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Meeslepend en ontroerend

Maritaleest 28 februari 2025
‘Het verkeerde kind’ is een heel spannende en aangrijpende thriller van M.J. Arlidge en Julia Crouch.
Ik las eerder boeken van Arlidge en vond die allemaal even spannend. Julia Crouch is voor mij een nog onbekende schrijfster, maar deze samenwerking leidde tot een zeer spannende thriller met veel psychologische diepgang. Dit meer dan geslaagde boek kwam tot stand door een schrijfproject, de M.J. Arlidge Crime Writer’s Room, een project waarbij Arlidge telkens samenwerkt met een andere auteur om een boek te schrijven.
Het verhaal is aangrijpend. Er bestaat geen ergere nachtmerrie voor een ouder dan dat zijn kind van het ene op het andere moment spoorloos verdwijnt. En dat is hetgeen het hoofdpersonage Sarah overkomt. Tijdens een moment van onoplettendheid wordt haar drie maanden oude baby Max ontvoerd. De tijd om hem terug te vinden dringt, want Max is ziek en heeft regelmatig medicatie nodig.
Het boek gaat veel verder dan alleen de zoektocht naar de kleine Max. De machteloosheid, het schuldgevoel en het onbeschrijfelijke verdriet van Sarah staan centraal, zeker omdat ze op niemand kan rekenen, zelfs niet op de steun van haar echtgenoot Jake. Er wordt in dit boek ook veel aandacht gegeven aan de invloed van de pers. De publieke opinie over Sarah draait gewoon mee met de mening van de pers en die zijn niet altijd even tactvol.
Het verhaal wordt verteld vanuit meerdere perspectieven. In de eerste plaats die van Sarah, maar ook vanuit het perspectief van de dader en zijn omgeving. De personages zijn heel realistisch beschreven zodat je je er als lezer een goede voorstelling kan bij maken. De korte hoofdstukken zorgen ervoor dat dit verhaal heel vlot leest. De spanning wordt langzamerhand opgebouwd om uiteindelijk te leiden tot een onverwachte ontknoping.
Als je houdt van een thriller met een psychologische inslag, die je op het puntje van je stoel houdt, dan is ‘Het verkeerde kind’ zeker een aanrader.



Reageer op deze recensie

Meer recensies van Maritaleest