Meer dan 6,2 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Krachtig personage, leuke leeservaring maar geen spannende.

Missmir 03 februari 2025
In het ziekenhuis waar Chris Griffioen als art-assistente werkt, komt een patiënt te totaal onverwacht te overlijden. Naar aanleiding hiervan wordt haar goede vriendin Anne geschorst. Chris weigert te aanvaarden dat Anne er iets mee te maken en gaat, in tegenstelling tot het ziekenhuis zelf, op onderzoek uit. Hoe meer Chris aan het wroeten is, hoe op meer weerstand ze stuit. Gaat het Chris lukken om de waarheid boven water te halen?

Rifka Faber is een pseudoniem van het echtpaar Erik Betten en Corien Feenstra. In dit boek hebben ze hun krachten gebundeld, waarbij de kennis van Corien over ziekenhuis zeker merkbaar is. Vorig jaar tijdens het evenement Best of Thrillers vertelden de twee al over hun boek en was ik zeer geïnteresseerd, want hoeveel medische thrillers worden er nou tegenwoordig nog uitgebracht?

Chris Griffioen is het hoofdpersonage van Fatale Oplossing. Een jonge vrouw die trouw, waarheid en doorzettingsvermogen zeer belangrijk vindt. Haar personage is goed neergezet, ik bewonderde haar kracht en haar wil, maar ik had niet echt een klik met haar. Ook de situaties in het ziekenhuis zijn goed neergezet en realistisch. Er wordt wel gebruik gemaakt van medische termen om het echt te laten voelen, maar die worden uitgelegd zodat het makkelijk te volgen is en je ook lekker door kan lezen. Ik was me vooral bewust van het feit dat je allerlei medicatie krijgt toegediend die misschien wel andere dingen kunnen bevatten dan je denkt. Wat komt omdat ik de afgelopen tijd zelf voor wat behandelingen naar het ziekenhuis moest. Gelukkig is bij mij alles goed gegaan :-)

Het boek in zijn geheel was een prettige ervaring, maar ik miste wel het echte thriller gevoel. Er was wat spanning, maar dat kwam meer door de actie. De verhaallijn en secundaire verhaallijnen waren zeker interessant genoeg, hoewel het plot van de hoofdverhaallijn toch was ongeloofwaardig was. Toch smaakt het naar meer, en met een krachtig en sterk personage en nog genoeg open lijntjes ben ik heel benieuwd naar een eventueel volgend deel.

Krachtig personage, leuke leeservaring maar geen spannende.
3.5 ster

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Missmir

Gesponsord

Als Jolenes helikopter crasht in Irak, moet ze terugkeren naar het huwelijk en gezin dat ze onder hoogspanning achterliet. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.