Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Vriendin of vijand?

Peter Marks 09 april 2025
Nadat Rachel Fraser haar vader overleden was liet hij haar een erfenis na. Dat betrof voldoende geld om een huis te kunnen kopen. En dat deden zij en Tom, de liefde van haar leven, dan ook en wel in het mooie Cornwall. Terwijl Rachel zich in Manchester bezig hield met de verkoop van hun appartement, was Tom bezig met de verbouwing en inrichting van hun huis in Cornwall. Daar spande Tom zich tot het uiterste in om er een paleisje van te maken. Met als kers op de taart liet hij in de tuin een mooi zwembad aanleggen. Maar toen Tom het zwembad als verrassing aan Rachel liet zien was zij niet blij. Integendeel. Bij het zien kreeg zij rillingen over haar lijf en kwam een angst uit het verleden weer naar boven. Het was vreemd dat ook hun zoontje Sam geen enthousiasme voor het zwembad kon opbrengen. Dat met de verbouwing, de inrichting en het zwembad bijna de gehele erfenis was opgegaan deerde Rachel enigszins. Maar omdat Tom zich zo had ingespannen moest dat maar. Een nieuw huis zou de start van een nieuw begin moeten worden. Maar dat liep volkomen anders.

Net op het moment dat Rachel zich met hun zoontje Sam in hun nieuwe huis bevond kwam daar onverwacht een voor Rachel onbekende vrouw de keuken binnen. Rachel, die door de vrouw werd omhelst, vroeg zich af wie die vrouw was en hoe zij binnengekomen was. Tom stelde Rachel gerust door te zeggen dat zij Chloe heette die voor het makelaarskantoor werkte en nog de beschikking over de huissleutels had. In Manchester had Rachel voldoende kennissen en vrienden. Dat zou in Cornwall voor haar anders zijn want daar kende zij tot nu toe niemand. Daar kwam verandering in toen zij Chloe beter leerde kennen. Hoewel Rachel aan Chloe moest wennen werden zij op den duur toch vriendinnen. Tenminste? Tot Chloe uit de school begon te klappen.

JIJ, IK, ZIJ, werd geschreven door SUE WATSON, vertaald door Conny van Bezu en in 2024 uitgegeven bij LAB Uitgevers. Het verhaal is goed geschreven en dankzij de vertaling prettig te lezen. Dat het weliswaar enigszins langdradig is moet je op de koop nemen. Want eenmaal op stoom spat de spanning eraf en is wegleggen geen optie meer. Je voelt de angst van Rachel die zich afvraagt een vriendin te hebben gevonden of een vijand. De tijd zou dat uitwijzen.





Reageer op deze recensie

Meer recensies van Peter Marks

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.