Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Blijf hier niet

Silvie Leest 18 september 2024
Midden in de winter reist een groep studievrienden af naar de Vestmannaeyjar, een eilandengroep voor de kust van IJsland. Ze zijn op weg naar de begrafenis van een gezamenlijke vriendin, en toch verheugen ze zich ook om sinds lange tijd weer eens samen te zijn. Maar al op de veerboot vinden ze een briefje achter de ruitenwisser van hun auto: Blijf hier niet.

Iemand lijkt niet blij te zijn met hun komst. De vrienden brengen de nacht door in het oude vuurtorenwachtershuis, waar ze herinneringen ophalen aan een noodlottige gebeurtenis van zeven jaar geleden. Een gebeurtenis die ook nu nog slachtoffers zal maken.

'Blijf hier niet' bestaat eigenlijk uit twee verschillende verhaallijnen. Zo lees je vanuit de vriendengroep en vanuit patholoog Idunn, een bekend personage uit het voorgaande deel.

De vriendengroep is onderweg naar een begrafenis van een gezamenlijke vriendin. Onderweg zit er opeens een briefje onder de ruitenwisser met de tekst: Blijf hier niet. Als lezer voel je dan meteen al een bepaald soort spanning, want wat is de reden van dit mysterieuze briefje?

Je maakt afwisselend sprongetjes naar een paar dagen later en dan lees je vanuit Idunn. Er zijn twee lichamen gevonden en ze zijn fraai aan hun einde gekomen. Idunn probeert uit te zoeken wat er met deze personen is gebeurd en wie ze waren, want dit is onduidelijk.

De afwisseling van de vriendengroep en Idunn is prettig en ik was enorm benieuwd waar dit verhaal heen zou gaan, want er zijn behoorlijk rare dingen aan de hand. En het lijkt steeds vreemder te worden.

Langzaamaan kom je meer te weten over wat zich in het verleden heeft afgespeeld, je leert de vriendengroep beter kennen en uiteindelijk kom je er dan ook achter wie de dode mensen zijn...

Het verhaal is misschien op sommige momenten een beetje traag en ook komen de nodige IJslandse namen weer voorbij. Daarbij moet je ook goed je hoofd bij het verhaal houden, want tot het einde blijft het verrassend.

Misschien dat dit niet het allerbeste verhaal van Yrsa is, maar ik heb zeker weer genoten. Vooral de mysterieuze sfeer was weer genieten. Je kunt dit tweede deel overigens ook prima los lezen.

Beoordeling: 3,5 ⭐️

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Silvie Leest

Gesponsord

Als Hyoyoung wordt gevraagd in een brievenwinkel in Seoul te komen werken, realiseert ze zich al snel hoe helend een brief kan zijn. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.