Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Poëtisch verhaal over Nate - graag traag lezen

Ton Jansen 09 april 2025
David Almond vindt het een prachtig boek. dat zou ik ook zeggen als ik David Almond was. Hoezo vraagt de argeloze lezer zich ongetwijfeld af. In dit boek - met korte zinnen, haast poëtisch, worden diverse boeken van Almond opgevoerd. Ze worden met veel bewondering gepresenteerd. Dat vind ik wel een opvallend aspect aan dit boek. Deze verering. Met name het boek 'De schaduw van Skellig' wordt bewierookt.

Het verhaal gaat over Nate, een jongen die in groep 7 zit en vaker dan hem lief is last heeft van 'Het beest'. Dat staat synoniem voor erge boosheid, woedeaanvallen. Hij zit in groep 7 en gaat nu het laatste jaar tegemoet. Daarbij vergezeld door zijn beste vriend Parker (PS in het verhaal). Ze komen echter niet in delzefde groep 8. Daardoor verwatert de ware vriendschap. PS sluit zich aan bij Luke. Gelukkig is er ook een klasgenoot in zijn groep die bevriend raakt met Nate.
Het verhaal bestaat uit zes delen. Deel vijf is verreweg het grootst, dat handelt over groep 8, het laatste jaar, waarin hij ook nog een nieuwe meester (vroeger muzikant/bandlid) was. Dat blijkt een goede combinatie.
In dat vijfde deel neemt het verhaal ook een andere wending als het jongste broertje van Nate ernstige hartproblemen krijgt. Dan wordt het ronduit ontroerend.

Het is sowieso een boek waarbij diverse personen een 'gezicht' krijgen. Het leest vlot door door de korte zinnen. Toch moet je eigenlijk heel traag lezen. de verwoorde gevoelens hebben daar recht op.
Gelukkig keert zijn oude vriend op zijn schreden terug, zijn broertje ondergaat een hartoperatie en aan het eind een onbeschreven terugkeer.

Een fraai, gevoelig verhaal voor lezers vanaf ca. 9 jaar.
Aanbevolen om dit boek niet links te laten liggen.
Dikke vier sterren.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ton Jansen