Meer dan 6,3 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Dit is nu al een van de betere boeken van 2025

2013, Amsterdam. Kyra werkt momenteel niet, omdat ze herstellende is van een burn-out. Om toch iets om handen te hebben besluit ze vrijwilligerswerk te gaan doen. Ze wordt buddy van de 93-jarige meneer Zijlstra. Hij heeft geen familie meer en hij is vaak knorrig, maar Kyra hoopt daar doorheen te prikken. Uiteindelijk zullen ze samen een reis terug in de tijd maken en zal het hun beide levens veranderen.

1942. Rachel woont in Amsterdam en na haar secretaresse opleiding werkt ze in de Boas diamantslijperij op de loonadministratie. Als Joodse heeft ze door haar werk een Sperre gekregen en waant ze zich nog redelijk veilig ondanks de Duitsers die de leiding hebben. Hier leert ze ook Gijs kennen en het duurt niet lang of ze kijkt uit naar hun ontmoetingen. Als ze een brief ontvangt dat ze zich moet melden voor een werkkamp helpt Gijs haar aan een onderduikadres.

Het verhaal wordt verteld vanuit Kyra in 2013 en Rachel in 1942. De verhaallijnen vloeien mooi samen. Aline wist me met haar boek 'Het geheime kistje van Elle' al omver te blazen maar met Rachels wens overtreft ze dit nog eens. Wat een mooi verhaal.

Aline weet gevoel en emoties perfect over te brengen. Ze weet de eenzaamheid, wanhoop en angst mooi af te wisselen met gevoelens van samenhorigheid, liefde en hoop. Hierdoor wilde ik steeds verder blijven lezen. Het verhaal hield me in zijn greep.

De personages zijn goed en levendig uitgewerkt waardoor je een goed beeld van de verhoudingen en levens krijgt. Wel had ik graag nog in een epiloog gelezen hoe het tussen Kyra en Thomas verging. Of dit vriendschap blijft of dat hier toch meer uit ontstaan is. Echter dit is zo'n klein detail dat het geen invloed heeft op het verhaal.

Houd je van oorlogsverhalen dan kan ik je alleen maar aanraden om dit boek op te pakken. Ik denk dat dit voor mij een van de betere boeken van 2025 is en zal blijven.

Dit boek ontvingen wij van Boekerij. Dit beïnvloedt onze mening niet.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Veronique van De Koukleumpjes