Celesta Leest! maandoverzicht | December 2020

Kerst is voorbij en terwijl ik dit maandoverzicht maak heeft dit jaar – wat niemand ooit nog vergeten zal – nog twee dagen te gaan. Genoten heb ik (ondanks een fikse verkoudheid en grieperig gevoel) van de Kerstdagen, waarin we een mooie balans vonden tussen het samen zijn met onze familie, uiteraard volgens de geldende Coronamaatregelen, en het heerlijk samen zijn en niets moeten. Ik keek samen met mijn dochters heel veel kerstfilms op Netflix, we aten lekkere hapjes, dronken een wijntje en ik genoot van het bereiden van ons kerstdiner. Daarnaast las ik fijne ‘kerstige’ boeken voor de Kerstboeken Meeleesmaand. Ik las sowieso goede boeken deze maand en ik sluit deze laatste leesmaand van het jaar dan ook met een heel toepasselijk feelgoodgevoel af!
Ik had het er maar druk mee deze maand. Zo dook ik op in een cupcake café, kattencafé en bakkerij en was het vooral winters en dus koud. Ik belandde in kerstsfeer zowel in het heden als in het verleden en nam afscheid van een stel eilandbewoners die ik in mijn hart heb gesloten.
Wat ik afgelopen maand kon toevoegen aan mijn (al dan niet virtuele) boekenkast:
Verzwegen, Karin Slaughter
Het dorpje Happiness, Holly Martin
De dag dat ik mijn naam veranderde, Bibi Dumon Tak
De Druppel, Frederik Baas
Twaalf dagen voor Kerst, Jenny Bayliss
Winterland, Kim Faber en Janni Pedersen
De gebroeders B., Steffie van den Oord
Een onmogelijke keuze, Clare Mackintosh
Bovenaan staat al een tijdje Het dorpje Happiness, zo fijn dat dit nieuwe boek nu al in de selectie zit! Daarnaast luisterde ik eerder een thriller van Frederik Baas, dus deze titel ga ik denk ik luisteren en ook van Clare Mackintosh las ik eerder een thriller, benieuwd naar de eerste roman die ze schreef.
En ja, zodra ik Twaalf dagen voor Kerst in de selectie zag staan wist ik het: deze gaat zéker mee in de Kerst Meeleesmaand!
En verder ...
Vlinders voor altijd, Jill Mansell
Mijn man liep hier tegenaan bij de boekhandel (je weet wel, toen ze nog open waren) en weet dat ik een groot Jill Mansell fan ben. Hij liep een aardig risico, want ik heb al veel boeken van haar, maar het moest zo zijn: deze ontbrak nog, dus mijn collectie is met deze weer aangenaam uitgebreid!
58. Twaalf dagen voor Kerst, Jennifer Bayliss-Jennings
Ik zei het al: dat moest toch zo zijn, een kerstboek in de maandselectie van Bookchoice, want ik wist direct toen ik deze zag dat ik deze in deze feestmaand zou lezen, speciaal voor de meeleesmaand en velen met mij, hij staat momenteel in de Top 10 meest gelezen boeken hier op Hebban. Heerlijke feelgood, hylarisch met een goede dosis humor en romantiek en natuurlijk een happy end. De titel had wat mij betreft beter 12 dates voor Kerst mogen heten en ik vond het soms ietwat ongeloofwaardig en voorspelbaar, maar ach, dat mocht de pret niet drukken. Ik heb me even helemaal ondergedompeld in romantische kerstsferen, dikke aanrader dus!
- 4 sterren
- Feelgood/Roman
- e-book via Bookchoice
- Kerstboeken Meeleesmaand
59. Het Cupcake Café – Jenny Colgan
Wie mij een beetje kent weet dat ik dol ben op deze schrijfster, dus ze doet niet snel iets fout bij mij. Ook met dit heerlijke dikke boek (een speciale voordelige Bruna uitgave) stelt ze me niet teleur. Ontzettend leuk verhaal, prachtig beschreven omgeving (ik rook de goddelijk door Issy gebakken cupcakes gewoon!) romantiek, een lach en ook een traan. Alle ingrediënten zijn weer aanwezig voor wederom een geslaagd verhaal. De recepten die voor elk hoofdstuk staan geven dit top boek iets extra’s, ik ga er zeker eens eentje proberen. Een dikke welverdiende 5 sterren voor Jenny!
- 5 sterren
- Feelgood
- Paperback, 464 pagina’s
60. Winter in het Kattencafé, Melissa Daley
Per toeval ontdekte ik dit tweede deel uit de Kattencafe-serie in de online luisterbibliotheek en omdat ik helemaal in kerstsferen zat, besloot ik deze ook te luisteren voor de meeleesmaand. Heerlijk voorgelezen en met wederom weer zo’n aandoenlijk verhaal, ik blijf het zo leuk vinden een verhaal te lezen wat vanuit een kat (nou ja, eigenlijk poes) verteld wordt. Met een paar tenenkrommende personages, die uiteindelijk best blijken mee te vallen, een mooi portie romantiek en vooral heel veel wollige poezen, was dit weer een genot om te luisteren, ook al kwam Kerst pas zo’n beetje op het einde van het boek. Kan ons het schelen, ik reken hem toch goed!
- 4 sterren
- Feelgood
- Luisterboek via de Online Bibliotheek
- Kerstboeken Meeleesmaand
61. Kerst in Almsbrick, Dineke Epping
Nog niet moe van kerstverhalen stuitte ik op deze novelle, ook in de luisterbibliotheek en hij leek me leuk voor tussendoor. Dat was het ook wel, niet meer dan dat, gewoon een aardig verhaal, ware het niet dat hoofdstuk 5 ontbrak en ook de epiloog. Tja. Dat is toch jammer van een verder best leuk tussendoor verhaal.
- 3 sterren
- Feelgood
- Luisterboek (met wat mankementen) via de Online Bibliotheek
- Kerstboeken Meeleesmaand
62. Winter in de kleine bakkerij, Jenny Colgan
Het is Jenny Colgan maand hier en dat is beslist geen straf. Favoriete schrijfster + Kerstverhaal = succes verzekerd voor Celesta. En zo geschiedde. Een prachtig derde deel waarin we voor de laatste keer terugkeren naar Mount Polbearne en ik zo Polly, Huckle en Neil weer even in mijn armen kon sluiten. Wat ik zo knap vind van zowel deze serie als de Mure-serie is dat Colgan serieuze zaken altijd zo mooi weet te verwerken in een heel fijn feelgood verhaal. Lastigere onderwerpen voelen en lezen zo minder zwaar. Het einde laat me elke keer weer met een mooie levensles achter en ik moet nu echt even uit een klein zwart gat klimmen nu ik voorgoed afscheid heb genomen van het mooie plaatsje en al zijn bewoners. Hier hadden van mij nog wel 20 delen van mogen verschijnen!
- 5 sterren
- Feelgood
- e-book via Bookspot
- Kerstboeken Meeleesmaand
63. De nieuwe postbode van Oosterend, Astrid Witte
Iets met de ingrediënten 'opnieuw beginnen' en 'een klein dorpje' werken goed bij mij. Denk aan de Kleine Bakkerij-serie, of de Cockleberry Bay boeken, ik smul er van! Toen dit boek een tijd geleden opdook in de online luisterbibliotheek heb ik hem dan ook op mijn luisterplankje gezet. Een postbode die na een verbroken relatie opnieuw begint in het kleine dorpje Oosterend op het eiland Texel, dat leek me wel wat. In de praktijk viel het wat tegen. Misschien ook omdat het wat kinderlijk werd voorgelezen. Het is een beetje slappig nietszeggend verhaaltje. Niet geheel onaardig en ik wilde weten hoe het afliep dus luisterde ik het uit, maar het einde viel wat tegen. Er was niet echt een einde zeg maar. Ik dacht 'wat duurt het volgende hoofdstuk lang voor het begint', maar toen bleek het klaar te zijn. Dus. Een krappe 3-sterren, omdat ik 2 toch ook wel weer wat weining vond.
- 3 sterren
- Roman
- e-book via de Online Bibliotheek
Dat was het dan ...
We gaan dan wel niet letterlijk knallend het jaar uit (en dat vind ik niet eens zo erg, met een teckel die bang is voor vuurwerk en ik elk jaar weer zo’n beetje van onder de bank vandaan moet schrapen) maar december was voor mij op leesgebied toch een knallende laatste maand. Wat het nieuwe jaar voor ons in petto heeft: we gaan het zien, het is niet altijd te regisseren, maar waar we wel invloed op hebben zijn onze gedachten. Ik houd ze positief, kijk uit naar een mooi nieuw schoon jaar vol nieuwe kansen waarin we de rariteiten van 2020 een beetje kunnen vergeten, het virus met z’n allen kunnen verslaan en we volgend jaar Kerst weer gewoon met heel de familie aan de kerstdis zitten. Daarnaast heb ik ook invloed op wat ik lezen ga komend jaar, ik heb dan ook alweer mooie plannen en goede boeken op de planning staan en mijn eerste Buddyread voor komend jaar staat al gepland.
Lieve Hebban vrienden: bedankt voor weer een mooi virtueel Hebban jaar, waar het Feelgoodcafe het gehele jaar open bleef en we elkaar daar elke maand weer een hart onder de riem konden steken of gewoon eens even konder kletsen over iets anders dan dat virus. Fijn dat er een plek bestaat waar we met elkaar terecht kunnen, ik hoop dat dat in 2021 net zo zal zijn, maar ik twijfel er geen moment aan. In de tussentijd: maak er een mooi (en rustig) Oudjaar van, blijf gezond, maak vast wat mooie nieuwe leesplannen en tot in het nieuwe (lees)jaar!